Soha nincs késő újrakezdeni, folytatni...

Több hetes tervezés előzte meg az első szervezett pedelec túrát, ahol minden résztvevő belekóstolhatott abba, hogy mit is jelent az elektromos rásegítés kerékpározáskor.
 
Sok évvel ezelőtt kezdődött a saját pedelec kalandom, amiről korábbi blogbejegyzésemben már írtam. Tavaly értem el addig, hogy saját pedelecem is lett, ezzel pedig kinyíltak előttem új lehetőségek: útvonalak, kirándulások, új élmények befogadása. Látva a kirándulásokról készült Facebook posztjaimat, több ismerősöm is jelezte, hogy szívesen kipróbálnák az elektromos rásegítésű kerékpárokat mindenféle egyéb kötelezettség nélkül. Így jutottunk el idén júliusban az első szervezett, csak pedeleces túrához. A bringákat Légrádi Zoli túravezetőnk segítségével bérelték a résztvevők. Az útvonalat pedig úgy állítottuk össze - gondolva azokra is, akik eddig nem gyakran kerékpároztak, még hagyományos bringával sem -, hogy részükre is teljesíthető legyen a táv. Ezért Szombathely - Rum - Csempeszkopács -Szombathely útvonalon haladtunk, ami egy sík terep és szinte végig kekékpárúton halad.
A nagy nap reggelén a találkozóhelyen mindenki izgalommal várta az egész napos "társát", a saját pedelecét.

Először ismerkedett mindenki a bringával, mi hol van, hogy kell használni, mire kell figyelni, mit érdemes kipróbálni, majd nekivágtunk a túránknak. Mivel voltak közöttünk gyakorlott bringások is, így ők is segítettek azoknak, akiknek kevesebb tapasztalatuk volt. Fontos volt, hogy élmény legyen mindenkinek a kerékpározás. Első tervezett megállónk (mert közben azért többször megálltunk, hogy mindenki rendben van-e) Rumban volt, ahol a Rába-parton időztünk egy kicsit majd visszafele indultunk, de nem azonnal Szombathelyre, hanem Csempeszkopácson egy kellemes megállót iktattunk a programba. Azt gondolom, és sokan osztják ezt a véleményet, hogy az élmény kerékpározáshoz hozzátartoznak a napközbeni kulturális és kulináris programok is. Ennek jegyében született az az elképzelés, hogy Csempeszkopácson látogassuk meg a templomot, de térjünk be a nemrég létrehozott sörfőzdébe is. A Krenner Beer egy barátságos vendégház udvarán található, az üzem ízig-végig kézműves főzde, amely 2020 nyarán nyitott. A többiről beszéljenek a képek inkább


Igazán kellemes napot töltöttünk együtt a kis csapattal, többen azóta is együtt bringázunk és reméljük, hogy még többen csatlakoznak hozzánk. Én biztosan folytatom, mert hiszem és hirdetem is, hogy nem lehet soha késő elkezdeni vagy folytatni. Mindegy, hogy ki miért, milyen okból, a lényeg, hogy merjünk belevágni, kipróbálni, a többi majd jönni fog utána.
Többek között erről is beszélgettünk Perlaki Nórival a túra után, a beszélgetsünk itt hallgatható meg.


Köszönöm mindenkinek a résztvételet!
Sok ilyen legyen még!!